HİZMETLERİMİZ
Bel Fıtığı Tedavisi
Stresli ve huzursuz bir yaşamı olanların da bel fıtığına yakalanması muhtemeldir. Bu risklere ne kadar çok maruz kalıyorsanız bel fıtığı olma ihtimaliniz de o kadar fazladır. Bu faktörlerin yanında kalıtsal (aileden gelen) faktörleri de unutmamak gerekir. Ailesinde bel fıtığı olanlar risk altındadır.

Toplumun yüzde 80'inden fazlası en az hayatında bir kere bel ağrısı çekmektedir. Bu sebeple doktora başvuranların sayısı oldukça fazladır. Sıklıkla orta yaşlarda görülür fakat her yaşta ortaya çıkabilir.

Bel fıtığı, boyun omurlarının arasındaki kıkırdağın omurilik kanalına doğru yer değiştirmesi sonucu kola gelen sinirlere ve omuriliğe baskı yapması ile oluşan hastalığa denir. Mavi renkte gösterilen kıkırdak koparak sinirin altına girer ve baskı yapmaya başlar.

Hastalar tek taraflı koluna doğru yayılan bir ağrıdan şikayet ederler. Ağrı parmak uçlarına kadar yayılır ve uyuşma ile beraber olabilir. Ağrının yayıldığı kolda kuvvet kaybı olabilir. Hastalar ellerine aldıkları ağır cisimleri yere düşürmekten şikayet ederler. Ağrı özellikle gece uykuda aşırı derecede artar.

Bu nedenlerden dolayı sürekli masaj yaptırmak bel fıtığı rahatsızlıklarını ortadan kaldıracaktır. Canazü Masaj Merkezi yılların verdiği deneyim ve tecrübesi ile bel bölgesinde kan damarlarındaki kan akışının hızlanmasını sağlamaktadır. Bel fıtığının tedavi yöntemlerinden biri de masajla tedavidir. Masajla tedavi yöntemi ameliyatla tedaviden daha çok tercih edilmektedir.

Canazü Masaj Merkezinde, bel fıtığı tedavisi için, deneyimli uzman masörümüz Yaşar BARIŞ, rahatsızlık duyduğunuz bölgeye masaj uygulayarak ağrılarınızı kontrol altına alabilmekte ve masajla tıbbi tedavi yapmaktadır. Çeşitli ağrılar ve stresli günleriniz için masaj tedavisi uygulayabilir ağrılarınızda azalma ve rahatlama hissedebilirsiniz.

Ağrısız ve Sızısız Günler İçin:
- Sıklıkla masaj egzersizleri gerçekleştirin.
- Hem bedensel hem de zihinsel olarak kendinize dinlenecek zaman ayırın.
- Dengeli ve doğal beslenmeye özen gösterin, kilonuzu koruyun.
- Mümkün olduğunca bedenen ve zihnen hareketli olun.
- Sigara kullanmayın.
- Masa başında çalışıyorsanız, sık sık kısa mola verin ve masa başı egzersizleri yapın.

Sizde Bel Fıtığı Masajımızla Tanışmak İçin Kayseri Canazü Tedavi Merkeziyle İletişime Geçiniz.