FAYDALI BİLGİLER
Kas ve Adele Ağrıları Tedavisi
Kaslarımız ve adelelerimiz yeterince kasılmadıklarında yorulmakta, bunun sonucunda da kas ve adele ağrıları ve bazı kas sorunları ortaya çıkmaktadır. Aşırı şekilde kasılan kaslar ve adelelerde sürekli kasılmakta, zaman içinde uyarılara tepki vermemeye başlamaktadır. Bunun neticesinde de kaslarımız ve adelelerimiz daha az kasılmakta ve yorgun düşebilmektedir.

Kas ve adele hücrelerinde yer alan potasyum iyonlarının kas yorgunluğuna bağlı etrafa yayılmaları, ağrı yapan ve gücü azalan kasların temel nedenidir. Dolaşımdaki kanın en büyük ve önemli görevlerinden biri potasyumun taşınmasıdır. Kanın potasyumu kandan dışarı taşıması halinde, kas içerisindeki potasyum oranını düşürmektedir. Bunun sonucunda da kasların kasılması engellenmektedir. Potasyumun kanda yeterli düzeye getirilmesi, kasların çalışmaya hazır duruma gelmesini sağlar.

Kas ve adele ağrısını azaltmak ve gidermek için gerekli bölgeye masaj uygulamak gerekir. Canazü Tedavi Merkezinde, kas ve adele ağrılarınızı gidermek için, deneyimli uzman masörümüz Yaşar BARIŞ, rahatsızlık duyduğunuz bölgeye masaj uygulayarak ağrılarınızı kontrol altına alabilmekte ve tıbbi tedavi yapmaktadır. Çeşitli ağrılar ve stresli günleriniz için masaj tedavisi uygulayabilir ağrılarınızda azalma ve rahatlama hissedebilirsiniz.

Ağrısız ve Sızısız Günler İçin:
- Sıklıkla masaj egzersizleri gerçekleştirin.
- Hem bedensel hem de zihinsel olarak kendinize dinlenecek zaman ayırın.
- Dengeli ve doğal beslenmeye özen gösterin, kilonuzu koruyun.
- Mümkün olduğunca bedenen ve zihnen hareketli olun.
- Sigara kullanmayın.
- Masa başında çalışıyorsanız, sık sık kısa mola verin ve masa başı egzersizleri yapın.

Sizde Daha Sağlıklı Bir Yaşam İçin Kayseri Canazü Tedavi Merkezi'ni Seçin.